Klimaatadaptatie
Het klimaat verandert. We krijgen vaker te maken met hevige regen, warmere zomers en langere droge periodes. Dit merken we in onze eigen omgeving. We zien meer water op straat na een regenbui, verdorde planten na lange droge periodes en ervaren meer hitte in huis of op straat.
We moeten ons hierop aanpassen. Maar met alleen maatregelen van de gemeente kunnen we dit niet oplossen. De hulp van bedrijven en inwoners is hard nodig om onze gemeente leefbaar, gezond en mooi te houden. Met slimme aanpassingen zoals minder steen, meer groen, wateropvang en schaduwplekken maken we onze omgeving samen klaar voor de toekomst. Voor een leefbare straat, wijk of stad. Voor onszelf, en voor de generaties na ons.
Klimaatadaptatie
Wat kunt u zelf doen?
Help mee door met een paar kleine aanpassingen uw tuin en omgeving klimaatbestendig en groen(er) te maken.
Dit doet de gemeente
De gemeente zet zich actief in op het uitvoeren van verschillende projecten en acties om klimaatbestendig te worden.
Subsidies en regelingen
Er zijn subsidies, -regelingen en leningen die u kunnen helpen bij het nemen van maatregelen voor klimaatadaptatie.
Wat u nog meer wilt weten
Doe mee met de tegelacties!
Maak uw tuin groener: lever een steen of tuintegel in en ontvang een gratis tuinplant. Zo werken we samen aan een groenere gemeente Oude IJsselstreek. Tegel eruit, plant erin!
Vraag de afkoppelsubsidie aan
Door uw regenpijp af te koppelen loopt regenwater niet meer in het gewone riool, maar in uw tuin. Oude IJsselstreek wil graag dat u gaat afkoppelen. Voor het afkoppelen hebben wij de afkoppelsubsidie.