Afscheidsbrief aan inwoners Oude IJsselstreek
Beste inwoners,
Om maar meteen met de deur in huis te vallen: ik ga stoppen als uw burgemeester. Per 1 maart 2024 ga ik aan de slag als voorzitter van de Raad van Bestuur van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem. Dat betekent dat er dan na bijna acht jaar een einde komt aan mijn burgemeesterschap in onze mooie gemeente. Ik heb dat al die tijd met ongelofelijk veel plezier en energie gedaan. Ik schrijf u deze brief dan ook oprecht met een dubbel gevoel.
Ik heb ontzettend veel zin om als ziekenhuisbestuurder aan de slag te gaan. Velen van u weten dat mijn hart erg bij de gezondheidszorg ligt. Al heel lang hou ik me daar in verschillende politieke en bestuurlijke functies mee bezig. De zorg is voor mij ook een persoonlijke ervaring. Het is altijd een droom geweest om in de zorgsector zélf te werken. Hoe bijzonder is het dat dat kan als bestuurder van het ziekenhuis in onze eigen regio. Zo’n kans komt niet vaak voorbij. Er is bovendien flink wat te doen. Want er verandert veel in de zorg. Zowel ín het ziekenhuis als daarbuiten. Met meer samenwerking en inzet op gezondheid en preventie. Daar wil ik me heel graag met al m’n kennis en energie voor inzetten.
Tegelijkertijd realiseer ik me goed dat ik een hele mooie functie opgeef. Ik ben ongelofelijk trots op onze gemeente. De raads- en collegeleden werken goed met elkaar samen. De medewerkers van onze gemeentelijke organisatie zijn super betrokken professionals. Ons verenigingsleven is ijzersterk. Ook hebben we grote stappen gezet op de manier waarop we (jeugd)zorg organiseren, huizen gaan bouwen, de economie stimuleren, onze veiligheid verbeteren, inclusie versterken, inwoners betrekken bij plannen en hebben we inmiddels een geweldige kindergemeenteraad en jongerenraad. Bovenal is het een voorrecht om met velen van u lief en leed te mogen delen. Dat je als burgervader zo dichtbij in het leven van mensen mag komen voelt heel bijzonder.
In deze brief wil ik zeker ook mijn vrouw Karin noemen. Ik kan mij geen betere (burgemeesters)vrouw wensen. Volgens mij u ook niet. Regelmatig ging Karin mee met bijzondere momenten. Daardoor heeft u haar ook goed leren kennen.
De gemeenteraad moet op zoek naar een nieuwe burgemeester. Dat wordt ook onze burgemeester. Want we blijven met veel plezier wonen op ons huidige plekje in Oude IJsselstreek.
Tot slot. Wees zuinig op elkaar en help mekaar een beetje. De samenleving is al gepolariseerd genoeg. Alleen samen kunnen we dat veranderen door zélf te laten zien dat het ook anders kan. Ik ben ervan overtuigd dat onze samenleving gebaat is bij wat meer warmte, interesse en tolerantie. De komende twee maanden ben ik nog gewoon uw burgemeester. Ik neem later écht afscheid van u. Ik ben heel trots en dankbaar om uw burgemeester te mogen zijn.
Met vriendelijke groet en voor altijd in mijn hart,
Otwin van Dijk
Burgemeester Oude IJsselstreek