Plek voor wonen en zorg in uitbreidingsplan Antonia Terborg

De colleges van gemeente Oude IJsselstreek en Doetinchem hebben aangegeven principemedewerking te verlenen aan het plan tot herontwikkeling van Azora op de locatie Antonia in Terborg. Het plan voorziet in wooneenheden met zorg, reguliere appartementen, huurwoningen en een centrum voor vitaliteit. 

In 2025 heeft zorgorganisatie Azora een principeverzoek voor de herontwikkeling voor haar locatie Antonia in Terborg ingediend, waarbij het gebied rondom Antonia ook is meegenomen. Het principeverzoek en de bijbehorende schetsen die in het college zijn besproken zijn op hoofdlijnen. Een aantal geschetste zaken uit het plan moeten nog nader worden uitgewerkt, voordat daarmee kan worden ingestemd. Dit komt terug in het vervolg van de ruimtelijke procedure; vergunningsaanvraag, omgevingsplanwijziging etc.

Voorgenomen ontwikkeling                              

Het geschetste plan voorziet in:

  • 115 wooneenheden met intensieve zorg 
  • 14 reguliere appartementen in de sociale huur
  • 40 wooneenheden in het middenhuur segment
  • een centrum voor Vitaliteit met onder andere ruimte voor revalidatie en een gezondheidscentrum

De ontwikkeling past goed bij de huidige vraag naar zorggerelateerd wonen. Wethouder Ria Ankersmit: “In het uitvoeringsplan Wonen en Zorg staat duidelijk de noodzaak voor toevoeging van woningen die aansluiten op de wensen en (zorg) behoefte van onze oudere inwoners. We richten ons op het zo lang mogelijk zelfstandig thuis blijven wonen in een  goede en veilige woonomgeving met (zorg)voorzieningen in de directe nabijheid. Die mogelijkheid wordt met dit plan geboden.”

De voorgenomen realisatie vanaf schetsplan tot afronding zal naar verwachting een periode van circa 10 jaar in beslag nemen waarbij wordt gedacht aan een splitsing in twee hoofdfasen, met daarbij een fasering van sloop/nieuwbouw zodanig dat de zorgverlening kan doorgaan.

Hoe nu verder

De principemedewerking is de eerste stap in het omgevingsproces op weg naar realisatie van de uitbreiding en herontwikkeling van de locatie Antonia. Het is het vertrekpunt voor college en initiatiefnemer voor nadere uitwerking en het opstarten van de formele planologische procedure. Azora gaat nu verder met de uitwerking van het plan. De ontwikkelingen zijn te volgen via de website van Azora. De wijziging van het omgevingsplan en verdere formele stappen worden gepubliceerd via de gebruikelijke kanalen (officielebekenmakingen.nl en het gemeentenieuws).