Winnaar Meest Toegankelijke Gemeente van Nederland bekend

Donderdag 7 oktober was de prijsuitreiking voor de Meest Toegankelijke Gemeente van Nederland. Zwolle ontving de aanmoedigingsprijs, terwijl Stein de hoofdprijs kreeg: een award ontworpen door een kunstenaar met een beperking.
 

Iedereen doet mee

Inclusiewethouder Janine Kock is blij met de plek bij de top vijf voor de gemeente Oude IJsselstreek.

“We staan in de top 5 omdat we als gemeente breed aandacht hebben voor toegankelijkheid, vindt de vakjury. We vinden het belangrijk dat iedereen in Nederland, met of zonder beperking, mee kan doen. Deze plek is vooral een opsteker voor de werkgroep Onbeperkt Meedoen. Fantastisch hoe zij zich inzet voor toegankelijkheid in onze gemeente. We hebben op dat punt de laatste twee jaar echt enorm veel vooruitgang geboekt. Er zijn een heleboel (semi) openbare toiletten bijgekomen. Er is op verschillende evenementen een prikkelarm uurtje georganiseerd. De website van de gemeente heeft het waarmerk drempelvrij gekregen. En nog veel meer. Super dat dat op deze manier beloond wordt. Dat geeft een boost om vooral verder te gaan met het nóg toegankelijker maken van onze gemeente.”