21 januari 2019

Informatieavond over verwijdering asbestdaken in westelijk deel gemeente

 

Introductie

In samenwerking met de Stichting Asbesttrein organiseert de gemeente op 30 januari 2019 een voorlichtingsavond in het Buurtschapshuis in Varsselder om informatie te verstrekken over de Asbesttrein. Dit in verband met de verplichting dat na 2024 in Nederland alle daken asbestvrij moeten zijn. Na Heelweg is nu het westelijk gedeelte van onze gemeente aan de beurt. Daarna volgt weer een ander gebied in onze gemeente.

Voor wie

Inwoners van Megchelen, Netterden, Varsselder, Etten en het buitengebied van Gendringen zijn per brief uitgenodigd om op 30 januari 2019 uitleg te krijgen over de voordelen van de samenwerking van de gemeente met ‘de Asbesttrein’. In deze brief staat vermeld hoe men zich kan aanmelden. Woont u in dit gebied; heeft u gebouwen met asbestdaken en denkt u er over na om deze te saneren? Kom dan naar de gratis informatiebijeenkomst in het Buurtschapshuis aan de Berghseweg 7N in Varsselder. De koffie staat klaar vanaf 19.15 uur en we starten om 19:45 uur.

Waarom?

De avond wordt gehouden om u als dakeigenaar zo goed mogelijk te informeren over het proces van het verwijderen van asbestplaten van daken, zodat een leefbaar en gezond platteland ontstaat. In Oude IJsselstreek gaat het om 838.000 m2 asbestplaat op daken; dit betreft 4.348 daken. Dit blijkt uit een inventarisatie, uitgevoerd in opdracht van de provincie Gelderland. Het wordt een hele klus om deze platen te verwijderen. Een klus waarmee we niet kunnen wachten

Wat kunt u verwachten?

Tijdens de avond vertellen we hoe de Asbesttrein te werk gaat, met welke kosten en spelregels een asbestsanering gepaard gaat, welke subsidie- en financieringsmogelijkheden er wel of niet zijn en welke voorwaarden daarbij horen. Als u interesse heeft, kunt u zich daarna aanmelden voor een gratis keukentafelgesprek om uw eigen situatie te bespreken. Er komt dan, kosteloos, een onafhankelijke adviseur bij u langs om de huidige staat van uw dak(en) te bekijken. U bespreekt of u wilt slopen, herbestemmen of het dak vervangen. U bekijkt samen welke mogelijkheden voor vervanging er zijn, bijvoorbeeld met geïsoleerde dakplaten of zonnepanelen. Aan de hand daarvan krijgt u inzicht in uw eigen situatie, de kosten en het mogelijke vervolgtraject.

Vragen?

Heeft u vragen of opmerkingen over de bijeenkomst? Neem dan gerust contact op met Martin Duking van de gemeente via (0315) 292 233 (dinsdag, woensdag, donderdag) of mail naar m.duking@oude-ijsselstreek.nl
Voor contact  met de ‘Stichting Asbesttrein’ kunt u terecht bij: Anton Legeland: (06) 2045 2208 / anton.legeland@asbesttrein.nl en Koen Nieuwenhuis: (06) 3068 4816 / koen.nieuwenhuis@asbesttrein.nl